09101800208 [email protected]
themes

در حال حاضر، قالب های متنوعی برای cmsهای مختلف در وب فارسی موجود است که متاسفانه اکثرا قالب های نال شده ( قالب هایی که بدون پرداخت هزینه کپی رایت به طراح، برای فروش قرار گرفته اند ) می باشند که با قیمتی حتی کمتر از قیمتی که طراح برای یک عدد آن در نظر گرفته به فروش می روند. خرید و استفاده از این قالب ها به دلیل عدم رضایت طراح، شرعا حرام بوده و اقدامی غیر اخلاقی می باشد. چرا که طراح برای اینکه بتواند یک قالب طراحی کند، سال ها زمان و هزینه متقبل شده، بارها شکست خورده و در نهایت با تلاش و پشتکار توانسته قالبی مطابق با سلیقه اکثریت به بازار ارائه کند. با این وجود چگونه می توانید با خرید قالب های نال شده، به کسانی که ثمره چندین سال تلاش و پشتکار اشخاص مختلف را به تاراج برده و بر آن چوب حراج می زنند، سود رسانده و با بی اعتنایی به زحمات طراح، صرفا به پرداخت هزینه کمتر فکر کنید؟ با اینکه حتی می توانید با کمی جست و جوی بیشتر، قالب هایی متناسب با هزینه خود را پیدا کرده و با رضایت طراح آن ها را خریداری و استفاده کنید. به عنوان مثال قالب های موجود در سایت themeforest با قیمتی بین 46 تا 64 دلار ( برای وردپرس ) ارائه می شوند که اگر به عنوان مثال قیمت یک دلار را 3500 تومان در نظر بگیریم، قیمت هر قالب، هزینه ای مابین 161,000 تا 224,000 تومان خواهد بود. نکته دیگر اینکه هزینه ذکر شده صرفا برای نصب قالب روی یک دامین می باشد و در صورتی که بخواهیم اجازه فروش قالب را داشته باشیم، قیمت قالب ها مبلغی بین 2300 تا 3200 دلار می شود و در صورتی که مانند مثال قبل، قیمت یک دلار را 3500 تومان در نظر بگیریم، قیمت یک قالب با امکان فروش، رقمی بین 80,050,000 تا 11,200,000 تومان خواهد بود. پس یک فروشنده ایرانی برای فروش قالب های themeforest باید حداقل 8 میلیون تومان بابت یک قالب بپردازد. حال اگر نگاهی به قیمت قالب های این سایت در فروشگاه های داخلی بیاندازید، متوجه می شوید که قیمت قالب ها، مبلغی بین 30 تا 80 هزارتومان است و این مبلغ شامل قالب فارسی شده به علاوه پشتیبانی می باشد و فروشنده ( در صورتی که بخواهد از قالب قانونی استفاده کند ) باید حداقل 100 عدد از یک قالب را به فروش برساند تا به هزینه خرید برسد. حال کافیست تعداد قالب های موجود در یک سایت فروش قالب را شمارش کنید و نتیجه را در 8,000,000 تومان ضرب کنید تا متوجه شوید در صورت رعایت کپی رایت، هزینه اولیه برای راه اندازی فروشگاه چه مقدار می شود.

حال اگر بخواهید برای اطمینان از رعایت کپی رایت، قالب را از منبع اصلی آن خریداری کنید، با مشکلاتی همچون عدم امکان خرید از سایت های خارج از کشور، عدم امکان استفاده از پشتیبانی به دلیل ندانستن زبان انگلیسی، عدم آشنایی با سایت های مختلف برای یافتن قالب با کیفیت و قیمت مناسب و غیره روبرو می شوید. علاوه بر این ها، حتی اگر موفق به خرید شوید، باعث خروج ارز از کشور شده اید که این کار هم در درازمدت به اقتصاد کشور صدمه وارد می کند. همچنین بسیاری از سایت ها وجود دارند که قالب های مناسبی دارند اما تمامی قالب ها را یکجا و به صورت پکیج می فروشند و ممکن است شما صرفا به یک قالب نیاز داشته باشید.

با این وجود راه حل چیست؟

بخش فروش قالب سایتت با هدف جا انداختن عایت حق صاحب اثر ( رعایت کپی رایت ) راه اندازی شده است. ما با جست و جو های فراوان و صرف زمان زیاد و مکاتبه با سایت های مختلف، ابتدا از امکان فروش قالب ها با نام سایتت اطمینان یافیتم سپس اقدام به خرید نمودیم. فالب ها با وسواس فراوان و به گونه ای انتخاب شده اند که متناسب با نیاز جامعه بوده و چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ قیمت توانایی رقابت با قالب های موجود را داشته باشند و علاوه بر این، مهمترین ویژگی مد نظر ما یعنی رضایت صاحب اثر از فروش قالب ها توسط ما و همچنین استفاده از قالب ها با پرداخت هزینه کم توسط شما را داشته باشند. قالب های موجود بر اساس استانداردهای امروزی، فارسی سازی شده اند و به امید خدا به مرور زمان، توسط ما بخش هایی برای بومی سازی قالب ها به آن ها اضافه خواهد شد.

در صورتی که تا به حال اقدام به خرید و نصب قالب ننموده اید ذکر این نکته ضروری است که بعد از نصب قالب، شما متوجه تغییر چندانی در سایت خود نمی شوید زیرا بعد از نصب قالب، باید ابتدا محتوای مورد نظر خود را با استفاده از امکانات ارائه شده توسط قالب در سایت قرار دهید که برای انجام این کار می توانید از فایل آموزشی موجود در پکیج قالب استفاده کنید.

برای نمایش و خرید قالب ها اینجا کلیک کنید.

امید که به یاری و لطف خدا بتوانیم در آینده ای نه چندان دور، قالب های طراحی شده توسط طراحان داخلی را با کیفیت و قیمتی رقابتی با قالب های خارجی در فروشگاه سایت عرضه کنیم و از این طریق بتوانیم علاوه بر اشتغال زایی برای مردم این مرز و بوم، به پیشرفت صنعت وب در کشور کمکی شایسته کرده باشیم.

× ارسال پیام در واتساپ